Ethereum (ETH), Koparki i Kopalnie Kryptowalut, Kryptowaluty — Kwiecień 11, 2018 at 16:39

Czy kopanie kryptowaluty Ethereum (ETH) jeszcze się opłaca?

by

Czy obecnie, po pęknięciu bańki spekulacyjnej, kopanie kryptowaluty np. Ethereum (ETH) jeszcze się opłaca?

Genialni programiści sa w stanie dostrczyć górnikom dowolną ilość kryptowalut bazujących na nowych algorytmach. Mining Bitcoina BTC „od zawsze” jest na granicy opłacalności. Wyjątkiem były zmiany technologiczne, gdzie trudność nie nadążała za ilością nowych, lepszych koparek.
Potrzeba matką wynalazku a więc mining może ewoluować w nieskończoną ilość wcieleń. O zastosowaniu walut nie wspominając.

Czy kopanie kryptowaluty Ethereum ETH jeszcze się opłaca

Nie można zapominać o tym, że stale rośnie trudność wydobycia i jeżeli przykładowo dziś jesteśmy w stanie wydobywać dziennie np. 1 ETH to już po miesiącu może się okazać, że nasze wydobycie spadnie np. o połowę. W pesymistycznym scenariuszu może się sprowadzić do tego, że nie będziemy w stanie odkopać tyle waluty ile w przeliczeniu kosztowała nas koparka na starcie. Nie można także niezuważyc zawirowań w kwestii prawnych i podatkowych.
Jeszcze niedawno ( 4 tygodnie wstecz) koparki po 120Mh/s kopały 25 ETC na miesiąc w tej chwili koparki po 170 Mh/s kopią około 12 trudność kopania wzrosła bardzo szybko i każdy kto chce w to wejść musi się z tym liczyć.

Na rynek trafiają nowe generacje kart graficznych lub koparek ASIC. Z tą chwilą dni użyteczności dotychczasowego sprzętu mogą zostać policzone. Nowa generacja może zwiększyć wydajność w przeliczeniu na Watt energii elektrycznej dwu lub trzykrotnie. Postęp jest jeszcze bardziej rewolucyjny jeżeli ktoś opracuje pierwszą koparkę typu ASIC (specjalizowany układ scalony) dla danej kryptowaluty. Tego typu urządzenia potrafią być 100 razy bardziej wydajne w porównaniu z kopaniem na CPU / GPU

Czy kopanie kryptowaluty Ethereum (ETH) jeszcze się opłaca? Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć sobie samemu. Naszym zdaniem w tym momencie, kopanie crypto jest nieopłacalne.

Czy kopanie kryptowaluty Ethereum (ETH) jeszcze się opłaca?
4 (80%) 13 votes

Polska Koplania Kryptowalut Independet Enterprise BitBay gielda kryptowalut numer jeden w polsce ________________________________________________________________________________________________________________
Strona internetowa Kopalnia-Polska.pl to prywatny blog poświęcony edukacji finansowej.

Informacje zawarte na tej stronie mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny. 
Nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Finansów
 z dnia 19.10.2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące
 instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r. Nr 206, poz. 1715).

Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje
 inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w materiale jak i jakichkolwiek
 materiałach instruktażowych.

PAMIĘTAJ RÓWNIEŻ, że strona, którą obecnie przeglądasz, nie jest poradnikiem inwestycyjnym w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Nie mniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online. Pamiętaj, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy, NIGDY nie daje 100% gwarancji zarobku i ode mnie takiej gwarancji również nigdy nie otrzymasz. Każda forma zarobku wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy - jeśli nie akceptujesz ryzyka, to proszę nie korzystać z rozwiązań prezentowanych na tej stronie.
 				

Comments are closed.